Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » STZ získal od MŠVVaŠ SR dotáciu na Moduly aj v šk. r. 2022/2023

Slovenský tenisový zväz (STZ) v školskom roku 2021/2022 úspešne absolvoval pilotný projekt Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky – Moduly. Preto sa rozhodol do projektu zapojiť aj v školskom roku 2022/2023. STZ prezentoval projekt Tenis do škôl pod vedením Janky Tužinskej 17. júna 2022 na akademickej pôde Fakulty telesnej výchovy a športu UK pred komisiou MŠVVaŠ SR na základe výzvy – dotácia v oblasti športu 2022 (F-2022-DOT01) Moduly.
Komisia MŠVVaŠ SR prezentáciu a žiadosť STZ posúdila ako úspešnú a rozhodnutím ministra školstva bola STZ pridelená dotácia na realizáciu projektu Moduly (inovatívne formy vzdelávania na I. stupni ZŠ) v školskom roku 2022/2003. Slovenský tenisový zväz zaslal na začiatku septembra email do všetkých slovenský klubov o možnosti zapojenia sa do tohoto úspešného projetku.
Podmienky zapojenia sa do projektu:
Projekt prebieha v termíne: od 12. septembra 2022 do 30. júna 2023. Je určený prioritne pre 2. ročník na prvom stupni ZŠ, ale je možné zapojiť aj 3. a 4. ročník (tzn. nie je určený pre prvákov na ZŠ). Podmienkou projektu je zapojiť minimálne dve triedy druhého ročníka na ZŠ.
Organizácia projektu na hodinách telesnej výchovy a športu (projekt sa nemôže realizovať po vyučovaní, počas družiny).
Počet vyučovacích hodín TV a Š: 6 (nie viac ani menej)
Za každú odučenú/odtrénovanú hodinu telesnej výchovy a športu v trvaní 45 minút dostane tréner odmenu vo výške 18 € (informácia pre platcov DPH – odmena sa nezvyšuje o DPH). Odmena bude vyplácaná po odučení 6 hodín vo všetkých zapojených triedach na škole. (tzn. nie osobitne za každú triedu).
V prvej fáze od 12. 9. 2022 – 31. 12. 2022 budú do projektu zaradené školy, ktoré sa zapojili do pilotného projektu a majú materiálno – technické zabezpečenie na realizáciu projektu.
V druhej fáze od 1. 1. 2023 – 30. 6. 2023 sa do projektu môžu zapojiť nové školy a aj školy, ktoré boli zapojené do pilotného projektu v školskom roku 2021/2022. V triedach zapojených do 1. fázy je nutné absolvovať 6 hodín projektu najneskôr do 31. decembra 2022, v triedach zaradených do 2. fázy môže projekt začať až od 1. januára 2023.
V prípade, že sa do projektu zapojí nová škola, zo strany STZ obdrží základný tenisový balíček. Ten obsahuje:
- 20 ks tenisových rakiet
- 40 ks detských tenisových lôpt
- 1 ks raketa pre učiteľa
- 1 ks minitenisová sieť (6 m)
- metodický materiál 1 (10 vypracovaných hodín telesnej výchovy so zameraním na tenis)
- metodický materiál 2 (10 vypracovaných hodín telesnej výchovy so zameraním na tenis)
- súbor cvičení
- STZ TV link s inštruktážnymi videami vyučovacích hodín z Metodického materiálu I. a Metodického materiálu II.
Projekt je možné začať až po schválení - zaslaní objednávky zo strany Slovenského tenisového zväzu.
FOTO: prezentácia projektu Tenis do škôl pod vedením Janky Tužinskej zo 17. júna 2022

Marián Vajda oslavuje šesťdesiatku, blahoželáme!
Marián Vajda dnes oslavuje svoje 60. narodeniny. Bývalý tenisový profesionál (34. ATP), daviscupový reprezentant Slovenska a účastník olympijských hier v Barcelone 1992. Na okruhu ATP vyhral dva tituly - v Prahe 1987 a Ženeve 1989. Od roku 2006 trénoval Srba Novaka Djokoviča, ktorý sa práve pod jeho vedením stal svetovou jednotkou. Spoluprácu ukončili v roku 2021.

Balaščák víťazom dvojhry na ITF J30 v Košiciach
Daniel Balaščák (na snímke vpravo) získal titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J30 v Košiciach. Najvyššie nasadený hráč si vo finále poradil s Eliasom Kralom a zvíťazil 6:4, 6:4. Sedemnásťročný Balaščák získal svoj prvý singlový titul na juniorskom okruhu ITF. Vo štvorhre bol zo Slovákov najďalej Martin Matunák v semifinále.

Čemanová s Dekanovou vo finále debla na TEJT 2 U14 v Košiciach
Vivien Čemanová s Romanou Dekanovou postúpili do finále štvorhry na medzinárodnom turnaji Tennis Europe kategórie 2 do 14 rokov v Košiciach. V pozícii najvyššie nasadeného páru nestačili na litovsko-poľské dvojky pavúka Adrija Krisciunaiteová, Antonina Zielinská a podľahli im 5:7, 4:6. Slovenky si okrem finálovej účasti pripísali aj štvrťfinálovú účasť vo dvojhre, spolu s nimi bola v najlepšej osmičke aj Riana Rusnačková.

Medzinárodný juniorský turnaj ITF J30 v Košiciach
V týždni od 17. marca 2025 sa na dvorcoch Národného tréningového centra v Košiciach uskutoční medzinárodný juniorský turnaj kategórie ITF J30 chlapcov a dievčat do 18 rokov. Najvyššie nasadeným hráčom medzi chlapcami je Daniel Balaščák, medzi dievčatami je dvojkou Sandra Borguľová. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.itftennis.com.

Medzinárodný turnaj TEJT 2 do 14 rokov v Košiciach
V týždni od 10. marca 2025 sa na dvorcoch Národného tréningového centra v Košiciach uskutoční medzinárodný turnaj kategórie TEJT 2 chlapcov a dievčat do 14 rokov. Viac informácií o turnaji nájdete na oficiálnej stránke www.tenniseurope.org.

Cinkaničová víťazkou áčka dorasteniek v Bratislave
Stella Cinkaničová (Tenisová akadémia Prešov) získala titul vo dvojhre na áčkovom turnaji dorasteniek. Na dvorcoch TK Jednotka Bratislava zvíťazila vo finále nad Vanesou Mrázovou (TC BASELINE Banská Bystrica) 6:3, 6:4. Vo štvorhre si titul vybojovali Nina Košická s Magdalenou Rybkowskou (obe TK Slovan Bratislava), v súboji o titul zdolali pár Nela Kuriľáková (Tenisová akadémia Prešov), Lujza Kozmová (TK Mladosť Košice) 6:4, 2:6, 11-9.