TR: Molčan a Schmiedlová

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » TR: Molčan a Schmiedlová

V 29. ročníku ankety Tenista roka 2022 zvíťazili Alex Molčan a Anna Karolína Schmiedlová. Pre hráča Národného tenisového centra je to prvé víťazstvo v tejto ankete, Schmiedlová sa z ocenenia teší už po štvrtý raz. Medzi juniormi zvíťazil už po druhý raz Peter Benjamín Privara, najlepšou juniorkou je premiérovo Nikola Daubnerová. Talentom roka sa stala Mia Pohánková a medzi tímami zvíťazil hráčky z Pohára Billie Jean Kingovej.

Molčan triumfoval v ankete, do ktorej svojimi hlasmi prispeli funkcionári, členovia Siene slávy, tréneri a novinári, suverénnym spôsobom s celkovým ziskom 220 bodov pred Norbertom Gombosom (72) a Lukášom Kleinom (43). Molčan v uplynulej sezóne postúpil do finále turnajov ATP v Marakéši i Lyone a vo svetovom rebríčku sa udržal v elitnej päťdesiatke. "Cítim sa super. Keď som si pred pár rokmi prevzal cenu pre najlepšieho juniora, mal som predstavu, že raz vyhrám anketu Tenista roka. Som rád, že sa mi to podarilo. Sezóna priniesla pekné aj kostrbaté momenty, ale splnil som cieľ, ktorý som si vytýčil. Marián Vajda je obrovský prínos pre celý tím. Je to jeden z najlepších trénerov na svete a teší ma, že môžem s ním spolupracovať. Veľká vďaka patrí aj Karolovi Beckovi, ktorý mi odovzdal veľa poznatkov a chodí so mnou spolu s Mariánom na turnaje i kondičnému trénerovi Dávidovi Olaszovi," uviedol Molčan.

Schmiedlová vyhrala anketu tretíkrát za sebou. Celkovo získala 208 bodov, druhá bola Viktória Kužmová (90) a tretia deblová špecialistka Tereza Mihalíková (53). Schmiedlová postúpila do semifinále turnaja WTA na Makarskej, na podujatí ITF v Trnave sa dostala do finále. "Vážim si, že som opäť získala trofej pre najlepšiu slovenskú tenistku. Chcela by som sa poďakovať môjmu trénerovi Ladislavovi Simonovi i kondičnému koučovi Ladislavovi Olaszovi, sú mojimi vzormi a rešpektujem ich. Vďaka patrí aj mojim rodičom, môjmu priateľovi Lukášovi Kleinovi a všetkým ľuďom, ktorí ma podržali v ťažkých časoch," povedala slovenská singlová jednotka v príhovore.

Do Siene slávy slávnostne uviedli Ľudmilu Cervanovú, Petra Malovca a Michala Mertiňáka. Cervanová reprezentovala Slovensko v Pohári federácie. Malovec bol prvý prezident STZ v ére samostatnosti. Mertiňák patril k oporám slovenského daviscupového tímu, ktorý sa v roku 2005 prebojoval až do finále prestížnej súťaže. (stz, tasr, foto tasr)

Medzinárodný turnaj TEJT 3 do 14 rokov v Žiline

V týždni od 15. júla 2024 sa na dvorcoch TK Žilina koná medzinárodný turnaj kategórie TEJT 3 chlapcov a dievčat do 14 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

18. 07. 2024
Tenis doma Více zde

Adamča a Bartáková víťazmi áčka mladšieho žiactva v Žiline

Martin Adamča (TK Kúpele Piešťany) a Ella Bartáková (TK Slávia STU Bratislava) sa stali víťazmi dvojhry na áčkovom turnaji mladšieho žiactva v Žiline. Adamča si vo finále poradil s Maximilianom Kimakom (TJT Michalovce) a zvíťazil hladko 6:1, 6:1. Chlapci sa spolu tešili z deblového titulu, vo finále zdolali pár Michal Krnáč s Mariánom Kurhajcom (obaja TK Slovan Bratislava) 6:2, 6:0.

08. 07. 2024

Víťazi MSR seniorov v jednotlivých kategóriách

Na dvorcoch TK Kúpele Piešťany sa v termíne 5. a 6. júla konali majstrovstvá Slovenska seniorov. Medzi mužmi sa víťazmi jednotlivých kategórií vo dvojhre stali: 35+ Lukáš Jeleník, 45+ Peter Ondrej, 50+ Vladimír Jaškovič, 55+ Patrik Drozd, 60+ Ján Župa, 65+ Marián Schwarzbacher, 70+ Tomáš Makovický, 75+ Jordán Žufka. Vo štvorhre si titul vybojovali: 35+ Lukáš Jeleník, Juraj Kramár, 45+ Patrik Drozd, Vladimír Jaškovič, 55+ Marián Schwarzbacher, Jaroslav Čierny, 65+ Tomáš Makovický, Vladimír Taraba.

06. 07. 2024

Baranec a Baraniaková víťazmi áčka dospelých v Piešťanoch

Dušan Baranec a Ema Baraniaková (obaja TK Kúpele Piešťany) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji dospelých v Piešťanoch. Baranec si vo finále mužov poradil so Samuelom Stolárikom (MŠK Poprad-Tatry) a zdolal ho 6:4, 6:1. Stolárik sa z titulu tešil vo štvorhre, po boku Pavla Keľa (TKM Betliar) vyhrali vo finále nad domácou dvojicou Dušan Baranec, Dominik Mačej 6:3, 6:4.

05. 07. 2024

TEJT 3 U14 Zvolen Green Grass aj so slovenskými víťazmi

V týždni od 24. júna 2024 sa uskutočnil medzinárodný turnaj kategérie TEJT 3 chlapcov a dievčat do 14 rokov pod názvom Zvolen Green Grass 2024. V dievčenskom finále zvíťazila tretia nasadená Riana Rusnačková nad Sophiou Riszdorferovou hladko 6:1, 6:0. Po boku Vivien Čemanovej pridala Rusnačková titul aj vo štvorhre, v čisto slovenskom finále zdolali pár Lara Lenártová, Viktória Neštická 6:1, 6:3.

01. 07. 2024

Melaga a Hradecká víťazmi áčka dorastu v Humennom

Samuel Melaga (Lieskovský tenisový klub-LTC) a Lucia Hradecká (TK Slávia SPU Nitra) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji dorastu v Humennom. Melaga si vo finále poradil s Nikolasom Paulovičom (TK Slovan Bratislava) 6:4, 6:4. Paulovič si vybojoval titul vo štvorhre, spolu so Sebastiánom Paulovčákom (TJT Michalovce) zdolali vo finále pár Samuel Melaga, Xavier Jakubovič (TC EMPIRE Trnava) 6:4, 4:6, 10-4.