V Košiciach rumunské tornádo

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » V Košiciach rumunské tornádo

Akademik Cup 2013 v Košiciach organizoval už po siedmy raz tenisový klub VSE TK Akademik Košice. Na medzinárodnom turnaji do 14 rokov dominovali rumunskí hráči, ktorí získali tri zo štyroch cenných trofejí.

Tohto roku nás zastihlo niekoľko prekážok, ktoré sa nám podarilo zdolať k spokojnosti všetkých zúčastnených a bez väčších problémov.
V prvý hrací deň nás prekvapila porucha na elektrickom vedení, ktorú sa podarilo odstrániť elektrárňam doobeda. Našťastie nás počasie podržalo. Bolo príjemne teplo, a preto nemuseli byť zápasy prerušené. V prvý deň bolo plánovaných 40 zápasov. Nikto nepredpokladal, keďže bolo pekne a teplo, ba užívali sme aj prvé kávičky na letnej terase, že nás v piatok zastihne víchrica so značnou snehovou nádielkou. Napriek týmto okolnostiam sa nám podarilo turnaj opäť zvládnuť a po odozvách od rodičov a zúčastnených hráčov sme mohli byť spokojní s jeho organizačnou úrovňou.
Nedá nám nespomenúť spokojnosť s udelenými turnajovými trofejami. Na to sme každoročne zvyknutí. Tu rozhodne nešetríme a všetci oceňovaní hráči boli nadšení s pohármi a medailami.
Na turnaji sa zúčastnilo v kvalifikácii 22 chlapcov a 15 dievčat a obe hlavné súťaže boli plne obsadené čiže po 48 hráčov. V hlavnej súťaži chlapcov štartovalo 11 slovenských hráčov, spomedzi ktorých sa najďalej prebojoval Dominik Hrunčák. Celkovému víťazovi podľahol až v semifinále.
S hlavným rozhodcom Vladimírom Gerhartom sme sa zhodli, že predčasným finále bol zápas Rakúšana Gariela Hubera proti víťazovi Edrisovi Fetisleamovi, v ktorom rakúsky tenista prehral 6:3, 2:6, 5:7. Žiaľ, vo štvrťfinále malo Slovensko zastúpenie len vďaka Hrunčákovi. Finále chlapčenskej dvojhry odohrali rumunskí reprezentanti. Po naozaj veľmi slabom výkone oboch hráčov vyhral Edris Fetisleam nad Ionaom Lucom Vidanom 6:1, 6:4. Vo štvorhre dominovali opäť Rumuni, ktorí zdolali domácu dvojicu D. Hrunčák, D. Juras 7:5, 6:2.
Vo štvrťfinále dievčat to už vyzeralo lepšie. Mali sme v ňom až štyri slovenské hráčky A. Pillárovú, L. Roháčovú, M. Timkovú a T. Pavličkovú. Z nich sa do semifinále prebojovali prvé dve spomínané. Alexandra Pillárová sa stretla s piatou nasadenou Rumunkou Izabelou Gabrielou Novacovou, ktorej podľahla 4:6, 3:6. Do finále sa nepodarilo prebojovať ani Laure Roháčovej. Tá síce odolávala a bojovala až do konca, ale nakoniec sa z víťazstva radovala Ioana Gunová s Rumunska. Ani dievčenské finále neprinieslo veľký tenis, ale v porovnaní s chlapcami to bol o niečo kvalitnejší duel so šťastným koncom pre najvyššie nasadenú Gunovú, ktorá vyhrala 6:3, 6:1. Rumunské tornádo sa podarilo zastaviť aspoň vo štvorhre dievčat. Titul si vybojovali Pillárová s Roháčovou a odniesli si nielen trofej, ale jediné víťazstvo nad rumunskými hráčkami Gunová, Novacová 6:2, 6:1. Tretie miesto sa podarilo vybojovať dvojici Caroline Guglielmetti, Timea Pavlíčková.
Turnaj bol z hernej stránky slabší ako po minulé roky. Na druhej strane veľmi vydarený z pohľadu účasti. Touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým za bezproblémový priebeh. Ceníme si to, lebo týždeň bol náročný pre všetkých - zúčastnených aj organizátorov. Chceme sa poďakovať generálnemu partnerovi klubu VSE TK Akademik Košice a tým je Východoslovenská energetika, a.s. RWE Group ako aj vrchnému rozhodcovi Vladimírovi Gerhartovi a jeho asistentke Monike Lešniakovej i celému tímu organizátorov, ktorí prispeli k vydarenej tenisovej akcii.
Tomáš Záborský, organizátor turnaja a asistent rozhodcu

Vložené: 17. 03. 2013       Kategória: Tenis doma

Melaga a Hradecká víťazmi áčka dorastu v Humennom

Samuel Melaga (Lieskovský tenisový klub-LTC) a Lucia Hradecká (TK Slávia SPU Nitra) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji dorastu v Humennom. Melaga si vo finále poradil s Nikolasom Paulovičom (TK Slovan Bratislava) 6:4, 6:4. Paulovič si vybojoval titul vo štvorhre, spolu so Sebastiánom Paulovčákom (TJT Michalovce) zdolali vo finále pár Samuel Melaga, Xavier Jakubovič (TC EMPIRE Trnava) 6:4, 4:6, 10-4.

21. 06. 2024
Tenis doma Více zde

Adamča a Janošková víťazmi áčka mladšieho žiactva v Piešťanoch

Martin Adamča (TK Kúpele Piešťany) a Alexandra Janošková (TK Sparta Považská Bystrica) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji mlašieho žiactva na dvorcoch TK Kúpele Piešťany. Adamča si vo finále poradil s Matteom Sansonom (TK Slávia STU Bratislava) 6:3, 6:2. Chlapci si spolu vybojovali titul vo štvorhre po hladkom finálovom víťazstve 6:0, 6:1 nad párom Matúš Piroha (TK Slovan Bratislava), Samuel Zuberec (TK Petržalka).

Celoslovenské sústredenie detí do 10 rokov organizované STZ

V areráli ŠK Pepas Slovenská Ľupča sa uskutočnilo trojdňové celoslovenské sústredenie hráčov do 10 rokov, ktoré zorganizoval Slovenský tenisový zväz. Nominovaných naň bolo 24 detí, traja chlapci a tri dievčatá z každého regiónu, pričom o ich nominácii rozhodovali jednotlivé regionálne zväzy. Hlavným cieľom sústredenia bolo zmapovanie úrovne hry detí, budovanie tenisových piateľstiev, vzájomná spolupráca a rešpektovanie druhých detí ako potenciálnych súperov. Deti sa učili hrať fair-play, ako sa správať na kurte a taktiež ako dôležité je vedieť rešpektovať rozhodcu či fanúšikov.

20. 06. 2024

Medzinárodný turnaj TEJT 3 do 16 rokov v Slovenskej Ľupči

V týždni od 1. júla 2024 sa na dvorcoch ŠK Pepas Slovenská Ľupča uskutoční medzinárodný turnaj kategórie TEJT 3 chlapcov a dievčat do 16 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

19. 06. 2024

BO: Kovalík o titul nezabojuje

Jozef Kovalík nepostúpil do finále dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open (120 950 eur, antuka vonku). Štvrtý nasadený hráč nestačil v sobotnom semifinále na Portugalčana Henriqueho Rochu a podľahol mu 3:6, 4:6 za 91 minút. Zverenec trénera Borisa Borgulu a kondičného Sebastiána Smoleňáka si za semifinálovú účasť v Bratislave pripísal do rebríčka ATP 25 bodov a v onlajn renkingu poskočil o štyri priečky vyššie na 115. miesto.

15. 06. 2024

BO: Karol s Lánikom bez titulu

Miloš Karol s Tomášom Lánikom nezískali titul vo štvorhre na challengerovom turnaji Bratislava Open. Vo finále nestačili na nemeckú dvojicu Jakob Schnaitter, Mark Wallner a podľahli jej 4:6, 4:6 za 74 minút. Hoci sa im nepodarilo získať titul, finálová účasť je doposiaľ ich najväčším úspechom medzi mužmi. Obaja hráči si do deblového rebríčka ATP pripíšu 60 bodov a posunú sa o vyše 100 miest nahor. Karol v onlajn renkingu figuruje na 306. pozícii, Lánik je 386.