• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Žilkay v Trnave potvrdil najvyššie nasadenie, má dva tituly

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Žilkay v Trnave potvrdil najvyššie nasadenie, má dva tituly

 
news img

Filip Žilkay z TC EMPIRE Trmava, klubu usporiadateľa halových majstrovstiev Slovenska mladších žiakov, potvrdil najvyššie nasadenie a získal titul po finálovom víťazstve nad turnajovou dvojkou Radovanom Michalikom (TK Mladosť Košice) 6:3, 6:2. Finalisti dvojhry spoločne získali titul vo štvorhre po finálovej výhre nad párom Oliver Dao, Alfréd Almási.

Filip Žilkay bol počas celého turnaja suverénny a jasne dominoval na kurte proti všetkým svojim súperom. Najviac ho potrápil vo finále Radovan Michalik z Košíc, ktorý dokázal uhrať 5 hier. Filip sa opieral hlavne o kvalitný prvý servis a forhend. Potvrdil dobrú formu aj vo štvorhre, v ktorej vyhral práve po boku Michalika.
Majstrovstvá nepriniesli žiadne výrazné prekvapenia. Asi najväčším je postup Privaru (2004) do štvrťfinále, keď porazil turnajovú päťku Kučeru. Prví štyria najvyššie nasadení  - Filip Žilkay, Radovan Michalik, Oliver Dao a Alfréd Almási, boli najlepšími hráčmi na turnaji. Obstarali semifinále dvojhry a aj finále štvorhry.
Z mladšieho ročníka sa presadil najviac spomínaný Privara, ktorý postúpil do štvrťfinále. Víťaz majstrovstiev Stredoslovenského regiónu Marošík doplatil na ťažký žreb, ktorý mu prisúdil do prvého kola práve Žilkaya.
Priebeh turnaja bol hladký aj vďaka športovému správaniu sa hráčov a rodičov. Povrch v Trnave sa vymenil z rýchleho Taraflexu na Plexipave a hráči zmenu hodnotili pozitívne. Hra sa výrazne spomalila a boli dlhšie výmeny.
Tomáš Boleman,
riaditeľ turnaja
 

 

Fotogaléria

  • Dao, Almási, Žilkay, Michalik

     Dao, Almási, Žilkay, Michalik

 
 
Vložené: 20. 01. 2015       Kategória: Tenis doma
 
news img

Medzinárodný juniorský turnaj ITF J200 v Piešťanoch

V týždni od 14. apríla 2025 sa na dvorcoch TK Kúpele Piešťany uskutoční medzinárodný juniorský turnaj kategórie ITF J200 chlapcov a dievčat do 18 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.itftennis.com.

28. 03. 2025
Tenis doma Více zde
 
news img

LOTO aréna v NTC Košice

Centrálna hala v NTC Košice nesie nový názov – LOTO aréna, čo zdôrazňuje rastúcu podporu TIPOSu v oblasti tenisu. Tento krok je súčasťou dlhodobej stratégie spoločnosti, ktorá sa aktívne angažuje v rozvoji slovenského športu. Národná lotériová spoločnosť neustále investuje do športových zväzov, talentov, významných športových podujatí a rozvoja infraštruktúry na Slovensku. Nový názov haly potvrdzuje záväzok TIPOSu podporovať tenis na všetkých úrovniach.

25. 03. 2025
Tenis doma Více zde
 
news img

Marián Vajda oslavuje šesťdesiatku, blahoželáme!

Marián Vajda dnes oslavuje svoje 60. narodeniny. Bývalý tenisový profesionál (34. ATP), daviscupový reprezentant Slovenska a účastník olympijských hier v Barcelone 1992. Na okruhu ATP vyhral dva tituly - v Prahe 1987 a Ženeve 1989. Od roku 2006 trénoval Srba Novaka Djokoviča, ktorý sa práve pod jeho vedením stal svetovou jednotkou. Spoluprácu ukončili v roku 2021.

24. 03. 2025
Tenis doma Více zde
 
news img

Balaščák víťazom dvojhry na ITF J30 v Košiciach

Daniel Balaščák (na snímke vpravo) získal titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J30 v Košiciach. Najvyššie nasadený hráč si vo finále poradil s Eliasom Kralom a zvíťazil 6:4, 6:4. Sedemnásťročný Balaščák získal svoj prvý singlový titul na juniorskom okruhu ITF. Vo štvorhre bol zo Slovákov najďalej Martin Matunák v semifinále.

23. 03. 2025
Tenis doma Více zde
 
news img

Čemanová s Dekanovou vo finále debla na TEJT 2 U14 v Košiciach

Vivien Čemanová s Romanou Dekanovou postúpili do finále štvorhry na medzinárodnom turnaji Tennis Europe kategórie 2 do 14 rokov v Košiciach. V pozícii najvyššie nasadeného páru nestačili na litovsko-poľské dvojky pavúka Adrija Krisciunaiteová, Antonina Zielinská a podľahli im 5:7, 4:6. Slovenky si okrem finálovej účasti pripísali aj štvrťfinálovú účasť vo dvojhre, spolu s nimi bola v najlepšej osmičke aj Riana Rusnačková.

18. 03. 2025
Tenis doma Více zde
 
news img

Medzinárodný juniorský turnaj ITF J30 v Košiciach

V týždni od 17. marca 2025 sa na dvorcoch Národného tréningového centra v Košiciach uskutoční medzinárodný juniorský turnaj kategórie ITF J30 chlapcov a dievčat do 18 rokov. Najvyššie nasadeným hráčom medzi chlapcami je Daniel Balaščák, medzi dievčatami je dvojkou Sandra Borguľová. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.itftennis.com.

17. 03. 2025
Tenis doma Více zde